سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار Paxful نشت اطلاعاتی را گردن نمی‌گیرد

Paxful نشت اطلاعاتی را گردن نمی‌گیرد

سخنگوی سیستم عامل معاملات رمز نگاری، paxful، در گفته‌های اخیر خود هر گونه درز اطلاعات حساس کاربران از این سیستم را نا‌معتبر خواند.

به گزارش ارزنیوز؛ یک منبع آنلاین و ناشناس اخیراً در تلاش برای فروش داده‌ای محرمانه می‌باشد که گفته می‌شود این اطلاعات ازسیستم عامل مبادلات رمزنگاری Paxful به دست آمده است. سخنگوی این شرکت اعلام کرد که با وجود این مورد نادر تضمین خواهیم کرد که اطلاعات هیچ کاربر دیگری از سیستم خارج نشده است .

سخنگوی این شرکت در روز جمعه بیان کرد که داده‌های مشتریان ما به هیچ وجه به خطر نیفتاده و بر خلاف شایعات هیچ نقض داده‌ای در سیستم عامل Paxful رخ نداده است.

وی همچنین افزود که این شخص ادعا می‌کند، داده های  employee را در گذشته به طور قانونی از یک تأمین کننده ثالث و فعال در این سیستم  خریداری کرده است. اما Paxful اظهار داشت که در سپتامبر 2020 قرارداد خود را با این تأمین کننده فسخ کرده است.

سخنگوی این مجموعه افزود که  ما تدابیری اتخاذ کرده‌ایم تا کاربران مان تحت تأثیر این رویداد قرار نگیرند و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، همچنان به طور فعال، بر وضعیت نظارت خواهیم داشت.

روز جمعه، شخصی با انتشار پیامی در یک کانال تلگرامی روسی زبان، با عنوان (نشت اطلاعات) اظهار کرد که دیتاهایی از کاربران ثبت نام شده و کارمندان پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتالی paxful.com  را برای فروش در سایت‌های انگلیسی زبان منتشر کرده است.

در این پست، شماره تلفن، نام و آدرس و سایر اطلاعات خصوصی کاربران ضبط شده و برای خرید عموم در دسترس قرار گرفته اند، این اطلاعات به عنوان بخشی از یک حمله هکری ذکر شده که گویا بیش از 4.8 میلیون ورودی را به خود اختصاص داده است.

متأسفانه هك و نشت داده‌ها در جهاني كه به تكنولوژي وابسته می‌شود غيرمعمول نيست.

فیس بوک نیز در روزهای اخیر  دچار هک گستره‌ای شد و داده‌های بیش از 500 هزار مشتری را به خطر انداخت که میلیون‌ها نفر تحت تأثیر نشت اطلاعاتی معروف Equifax در سال 2017 قرار گرفتند.

گفتنی است کیف پول سخت افزاری Ledger نیز در سال 2020 با مشکلات هک داده روبرو شد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید