چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار StarsX ‌مجمع ستارگان / بلاکچین هم ورزشی شد

StarsX ‌مجمع ستارگان / بلاکچین هم ورزشی شد

شاید در سال‌های گذشته ورود ارزهای دیجیتال به عرصه‌‌های مختلف کمی دور ‌از ذهن به نظر می‌رسید، اما سایت icoshok در گزارش اخیر خود از فعالیت پلتفرم هیجان انگیزی، برای علاقه‌مندان به صنعت ورزش پرده برداری کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ سایت خبری ICOSHOCK.COM، یک پورتال اطلاعاتی برای انتشار اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال که روزانه اخبار و مقالات موثقی را از نبض بازار رمزارزها منتشر می‌کند، در گزارش منتشر شده از محبوبیت یک سایت توکن سازی کاربر محور برای هواداران رویداد‌های ورزشی خبر داد.

در سال‌های اخیر، رشد صنعت ارزهای دیجیتال توانست انقلابی را در تمام صنایع و حوزه‌‌‌‌ها (مرتبط و غیر مرتبط) ایجاد کرده و تغییرات عمده‌ای را پشت سر بگذارد. توسعه‌دهندگان و کاربران به طور تدریجی شروع به استفاده کاربردی و ابتکاری از فناوری بلاکچین کردند. از جمله این ابتکارات، توکن سازی و ایجاد فضایی رمز‌پایه در وجوه مختلف فعالیت‌های ورزشی بود که در نهایت سبب همگام شدن فعالیت‌های ورزشی سنتی و فناوری بلاکچین مدرن شد.

به دنبال  بالا رفتن محبوبیت مباحث توکن سازی در ورزش، نام پلتفرم‌های کاربر محوری چون StarsX  بیش از پیش به گوش ‌خورد. این اکوسیستم که از امکانات قابل توجهی در زمینه توکن سازی بهره مند است، به طور کامل اختیارات را به کاربران خود می‌سپارد و همین موضوع سبب می‌شود تا هیچ مالک واحدی وجود نداشته باشد که بتواند از نقطه مرکزی به سیستم دسترسی پیدا کند، مانع دسترسی کاربران به پلتفرم شود یا قوانین مورد استفاده را تغيير دهد. این سیستم به طور کل یک پلتفرم کاربر محور است، بنابراین هر کاربر به صورت مجزا به آن دسترسی پیدا می‌کند.

اما StarsX چیست؟

StarsX پلتفرمی جامع است که به کاربرانش امکان انجام سریع و آسان مبادلات و سرمایه‌گذاری در انواع توکن‌ها را می‌دهد. فضای مبادلات این پلتفرم توسط بلاکچین‌های شناخته شده و نام آشنایی چون Ethereum و Matic Layer 2 تأمین می‌شود. StarsX بستری هموار را برای کاربران فعال در حوزه‌های مختلف ورزش فراهم می‌کند تا با سایر هواداران رویدادهای ورزشی از سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز با آن‌ها تجارت کنند.

این پلتفرم را می‌توان یک صرافی غیرمتمرکز برای توکن‌های غیرمثلی Fractional در نظر گرفت، یعنی فضایی که در آن کاربران فعال می‌توانند به معاملات ارزی و سرمایه گذاری در توکن‌های غیرمثلی Fractionable، مرتبط با نتيجه‌ی پیشنهادی خود، بپردازند.

در واقع، آنچه StarsX ارائه می‌دهد یک بازی ایده آل برای کسانی است که می‌خواهند از دانش و درک خود در یک ورزش خاص، برای دست‌یابی به پیروزیی بزرگ استفاده کنند که این امر بر‌اساس استعداد علاقه‌‌مندان در خواندن داده‌ها و ارزیابی عملکرد بازی‌ها اتفاق می‌‌افتد.

اما توجه اصلی این سیستم عامل، بر روی NFTهای کسری یا کوچک‌تر است. این دسته از توکن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند نمایانگر عملکرد واقعی هر بازیکن تیمی در شبکه باشند. توزیع صحیح بازیکنان این پلتفرم نشان می‌دهد که آن‌ها می توانند به جای دریافت حقوقشان به صورت ماهیانه آن را یکجا دریافت کنند. این نوع توکن‌سازی فرصت‌های زیادی را در کسب ثروت حداکثری برای سرمایه گذاران و بازیکنان ایجاد کرده است.

نحوه‌ی توکن سازی در StarsX

توکن سازی در بلاکچین را می‌توان روشی برای ایجاد نمایش دیجیتالی، از هر دارایی یا هر نوع حقوق قابل معامله، تعریف کرد. این توکن ها به راحتی قابل معامله هستند و حقوق اثر توکن سازی شده مشابه دلار جهانی ایالات متحده (UPUSD) و Tether (USDT) است.

توکن در دسترس پلتفرم  STAX، ERC- 721 STAX نام دارد. این توکن منحصر به فرد بوده و به هیچ عنوان قابل تعویض نیست. این توکن‌ها نمایندگان سهام در NFT هستند. با این کار کاربران می‌توانند توکن‌های بیشتری را مطابق خواسته خود ذخیره یا خریداری کنند.

فواید توکن سازی در حوزه‌های ورزشی

تیم ها و بازیکنان ورزشی می‌توانند از طریق روش‌های توکن‌سازی، در میان یک مجموعه از سرمایه گذاران، توزیع شوند. میزان سرمایه گذاری، مربوط به اندازه و وسعت پروژه بوده و بی حد و حصر است. برای مثال  یک پروژه بزرگ که به سرمایه گذاران زیادی نیاز دارد، می‌تواند بیش از 10 هزار نفر سرمایه گذار را به خود اختصاص دهد. در عوض، سرمایه گذاران هنگام انجام معاملات با تیم‌های ورزشی، از فروش بلیط، کالاها، امتیازات و سایر هزینه‌های مربوطه بازدهی قابل توجهی را دریافت‌ می‌کنند. با این حال، همه ی این موارد هنوز هم در حال توسعه و پیشروی هر چه بیشتر با صنعت توکن سازی هستند.

اما آنچه در میان تعدادی ازکاربران به چشم می‌خورد نگرانی‌ها از قانونمند بودن توکن‌سازی است. حوزه‌های قضایی متعددی برای توضیح قانونی بودن امر توکن‌سازی در دسترس عموم است.اما این موضوع تا حد زیادی بستگی به شرایط لیگ‌ها دارد و اینکه آیا آن‌ها با تیم‌های دیگر تداخل می‌کنند و یا به بازیکنان اجازه می دهند از مالکیت توکن خود بهره مند شوند یا خیر.

بررسی نهایی StarsX

STARXبیش از هر چیز، قصد دارد تا پلتفرمی را ارائه دهد که طرفداران ورزش بتوانند در یک مقیاس جهانی گرد هم آمده و با یکدیگر ارتباط مؤثر برقرار کنند. این پلتفرم در نظر دارد تا تعامل، مشارکت و رقابت را با اشتیاق و تکنولوژی هماهنگ ساخته و به روشی یکپارچه و سرگرم کننده‌ با هم تلفیق کند.

شبکه‌ی StarsX یک جامعه‌ی آنلاین بوده که پیرامون ارائه‌ گزینه‌های هیجان انگیز به کاربران، برای پلتفرم‌های خرید و فروش سنتی و لیگ‌های ورزشی فانتزی، ایجاد شده است و با ترکیب این دو مفهوم، از داده‌ها و آمارهای واقعی برای راه اندازی بازاری استفاده می‌کند که در آن هر فعالیت به عملکرد واقعی و مهارت ورزشی کاربر بستگی دارد.

اما می‌توان به جرأت گفت که چشم انداز StarsX در ایجاد اولین بازار غیرمتمرکز و خارق‌العاده معاملات سهام، بسیار خلاقانه و نوآورانه است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید